Jdi na obsah Jdi na menu
 


Závody Katmaj Opava

17. 5. 2009

Protože jsme už dlouho nikde nezávodily (naposledy minulý týden), vyjeli jsme si tento víkend zaběhat do opavského Katmaje. Závody to byly dvoudenní, takže o zábavu bylo postaráno. V sobotu ráno jsme se cestou na cvičák trošku zasekli na semaforech, takže jsem měla tu čest být dlouho očekávaným a posledním potenciálním závodníkem při prezenčce. Naštěstí domácí pořadatelé na nás počkali, takže jsem jenom odevzdala výkonostňák, pan veterinář Zelinka zkontroloval Sofi protivzteklinové očkování, vyfasovala chlebíček a pak už jen rozbila tábor v blízkosti Venduly, Denisky, babi Kopřivíkové a šelťáků. Počasí se na nás v sobotu trošku vykašlalo, takže odpoledne jsme se Sofi trošku zmokly, ale s tím se musí počítat. Zato v neděli se Oskar zahanbit nenechal, naštěstí jsme měly strategickou pozici pod stromem. A stejně jako minulý týden ve Zlíně posuzoval Petr Noga, stejně tak měla Sofi zona-skok víkend...

SOBOTA

JUMP 1: Co říct? Myslím, že "Po dlouhé době jsme doběhly do cíle bez DISKu a čistě" mluví za vše, netřeba nic dodávat. Snad jen, že jsem měla (a pořád mám) obrovskou radost, ale bohužel můj želví běh byl obodován penalizací za čas. Ale neva, konečné 5.místo (z 27) je super.

OPEN: Zona na houpačce sice byla, ale skočená houpačka se mi moc nelíbila, takže jsem Sofi vrátila poctivě zpátky, takže jak jinak než DISK. Prý to ale nebylo tak hrozny, tak nevim. No a tak když už jsme stejně byly venku, neprošla ani skočená zona na kladině. Video bohužel nemám, tak nemužu posoudit.

JUMP 2: Déšť, pro ten pravý DISK se vším všudy, počasí jako stvořené. Nepřivolala jsem Sofi a místo toho řekla rovnou "tunel". Ten sice byl, ale z druhé strany. Pak už to bylo jedno, ale byl by další DISK, odmítačka a shozená laťka. Svých 5 minut slávy jsme si prostě užily ráno...

NEDĚLE

JUMP 3: Dalo by se říct "ve znamení odmítaček". Jedna před slalomem, druhá před skočkou a další odmítnutí (rovnou trojité) před jinou skočkou. Takže DISKotéka začíná...

ZKOUŠKA MA1: Nejspíš musíme pykat za hříšnou zkoušku, takže ani tentokrát se nezadařilo. Po skočené zoně na áčku a shozené laťce už by jsme zkoušku stejně neměly, takže když Sofi opět skočila zonu na kladině, vrátila jsem ji zpět. Opět DISK.

FINÁLOVÝ JUMP: Do finálového JUMPU se kvalifikovali všichni, kteří v JUMPU 1 a OPENU skončili do 10. místa, a protože JUMP 1 byl jediný, který se nám povedl doběhnout, měly jsme to "štěstí" si zaběhnout i tento běh. Trošku mě vyvedlo z míry "Je to běh pro radost - když se vám to podaří zaběhnout, můžete mít radost" (jak pravila Martina Wasserbauerová). Zaběhnout se podařilo, a to s kontem 2 odmítnutí, shozená laťka a nakonec stejně DISK. Ale i tak mám radost. Zpětně bych ale řekla, že to nebylo zas tak hrozné.

Video

Náš "závodní" víkend se tedy vyvedl. Pár shozených tyček, 100% skákané zony, štěkání při běhu (i když v menší míře než jindy) a tentokrát (narozdíl od minulých závodů ve Zlíně) i proces slalomu zvládla Sofi bravurně. Naše DISKy se dají spočítat na prstech jedné ruky, takže to není až tak strašné, štěstí holt někdy nepřeje. I přes tento handicap mám opravdu dobrý pocit.