Jdi na obsah Jdi na menu
 


Jarní Brno 23.-24.5.2009

24. 5. 2009

Jak jinak než závody agility, opět dvoudenní a také poslední z našeho květnového Agi-maratonu. Na cvičáku se dalo přespat ve vlastním stanu, karavanu, autě, pod širákem..., jak kdo chtěl. A to bych nebyla já, abych jednu věc nespojila s jinou, takže jsem se domluvila s Kristou že tam spolu přespíme, pokecáme, prostě si to užijem. Tak jsem v předvečer závodní vyhrabala stan, dosud nepoužitý, s mamkou ho cvičně (a úspěšně) složila i znovu rozložila a nakonec přihodila na hromádku zavazadel, nezbytných ke stanování a závodění zároveň. Jelikož jsem se opět drze nacpala do auta k Adě a Nikimu (strašně mooooooc děkujůůůů), snažila jsem se snížit počet zavazadel na minimum, takže nakonec jsem brala "jen" maximálně narvanou cestovní tašku, boudičku (bez které jsem odmítla jet), stan a nafukovací lehátko. Na brněnský cvičák jsme dojeli včas, dokonce mezi prvními, a tak jsem měla plno času postavit svůj stan 1+0 (s pomocí paní Zapletalové) a ubytovat se. No a pak už lidí začalo nenápadně přibývat, tak jsme se přesunuli k parkůru.

Závody posuzovala Jiřina Máčková, u níž jsme se Sofi v Horce splnily naši první zkoušku, ale jinak to byly tratě dost záludné, plné různých otoček, křížení a pastiček. Paní rozhodčí nezklamala a parkury byly do poslední překážky přeplněny pastičkami.

SOBOTA

JUMPING - Několik odmítnutí a shozená laťka, ale jinak hezký běh. Držíme tradici DISK.

ZKOUŠKA MA1- 5 trestných bodů za skočenou zónu na áčku, jinak čistě. Konečné umístění 2.místo, Sofinka si vyběhla plyšáka (a s radostí se ujala jeho preparace)

OPEN DRUŽSTVA - Dva tunely ve tvaru U = 4 díry tunelu. Holka, se kterou jsem běžela v družstvu a běžela přede mnou se DISKla právě na tunelu, takže já Sofi úmyslně DISKla za skočenou zónu. Sofi kvůli mně už hodně štěkala a nesoustředila se, tak potom následovalo ještě hodně odmítnutí...

Skončilo se asi kolem osmé hodiny, já potom ještě nafukovala lehátko, zároveň házela Sofi balonek a zútulňovala nám náš příbytek. Potom jsme se šli ještě projít a pak už šupky do tlustých ponožek a několika mikin, třikrát se dokola otočit a spinkat. Jenže... po nějaké době mi začla být nesnesitelná zima, kdy mi zuby drkotaly samovolně o sebe. Vůbec mi nebylo dobře... A teď přichází ta pravá romantika: Sofinka, podřimující co nejdál ode mě se zvedla, olízla mě a lehla si ke mě No a tak jsme přečkaly noc...

NEDĚLE: Jelikož v sobotu se běhalo docela dlouho, v neděli bylo přijato rozhodnutí, že v případě DISKu tým buď opraví překážku a půjde pryč, nebo neopraví a poběží PLYNULE dál. To se dost výrazně projevilo na psychice závodníků. Já nebyla vyjímka. Nedělalo mi moc dobře vědomí, že buď doběhnu čistě, nebo nedoběhnu vůbec.

ZKOUŠKA MA1- Velmi rychlý DISK a následné "vyhození" z parkůru.

OPEN - Stejná situace jako při zkoušce, prostě DISK a opuštění parkůru bez dosažení cíle.

JUMPING DRUŽSTVA - V neděli jsem byla ve družstvu s Vendulou a Deniskou, které se ještě s Dášou připojily k nedělnímu klání. Po předchozích bězích jsem byla opravdu naštvaná. Tak jsem se prostě rozhodla, že doběhnu do cíle, ať se DISKnu třeba desetkrát. Jenže dva dny strávené v přítomnosti Oskara, kdy Oskar pálí a pálí, mi to už vůůůbec nemyslelo, takže prohlídka nic moc. Ale samotný běh nebyl tak hrozný, měli jsme "jenom" smůlu - 3 odmítnutí = DISK. Ale plán jsem splnila na 100% a do cíle jsme doběhly!!!! A z toho jsem měla fakt radost

Celkově? Jsem strašně ráda za zkoušku, zároveň mě ale mrzí ty ostatní běhy, ale co se dá dělat, paní Máčková je paní Máčková Její parkůry se mi začínají líbit, jsou vždycky zajímvé, ale přece jenom co je moc... Hodně velké časové ztráty, způsobené organizací. Dlouhé chvíle mezizávodní jsme si ale krátily vycházkami do blízkého lomu, kde je nádherné prostředí, plno místa pro pejsky, krásná malá jezírka na zaplavání si... (To, že je to asi nějaká vyhlášená nudistická pláž jen poznámka pro doplnění faktu.)

Byl to ale moc hezký víkend a já doufám, že se na Jarní Brno podíváme i v budoucnosti

Videa budou, zatím jen fotky z pohodičky v lomu