Jdi na obsah Jdi na menu
 


Jak se zachraňoval E.T.

2. 3. 2009

Jak se zachraňoval E.T...

Nejdříve bych vám měla objasnit totožnost záhadného E.T.ho a okolnosti jeho objevení se u nás.

Okolnosti, za jakých se u nás na zahradě E.T. objevil, nejsou přesně známy. Přišla jsem domů, vzala Sofi na zahradu potrénovat nějakou tu poslušnost (která je podmínkou pro složení ZZO) a vetřelce jsme si se Sofi vůbec nevšimly. A jestli Sofi jo, tak to na sobě nedala znát. (Tahle varianta je přece jenom pravděpodobnější.)  A najednou se zničeho nic u Sofinčiné boudy objevila slepice!!! Tak hleděla jsem správně s otevřenou pusou, jak kdybych byla holka z města, Sofi seděla vedle mě. Co jiného jí taky zbývalo, když jsem ji (jen pro jistotu) držela za obojek. Ale seděla úplně klidně, asi byla taky překvapená, co to má u boudy. Jelikož se na vedlejším pozemku pásly sousedovy slepice (pasou se slepice????), bylo docela jasné, kde se u nás vzala. No a co s ní mám jako dělat?

Zkuste se vžít do mé role: Jste 16ti letá holka, máte (skoro) borderku, se kterou chcete zkusit všechny odvětví a specializace psích aktivit, no a slepici, kterou musíte "vyhnat" na vedlejší pozemek... No jasně, není lepší způsob jak dát slepici na jevo, že není vítaná, než ji slušně nechat psem "vypást" z pozemku.

Musím přiznat, že nejdříve jsem to zkoušela sama, protože Sofi dala přednost okusování kostičky, ale po zjištění, že dobrý ovčácký pes by ze mě nebyl, jsem prostě kost zabavila a Sofi vyslala na slípku. Ze začátku jsem měla silný pocit, že zanedlouho bude po slepici (Sofi ji trochu prohnala), ale naštěstí umí slepice aspoň trochu lítat. Nebudu popisovat celý, pro mě napínavý zážitek, ale vše dopadlo dobře - E.T. slepice se dostala z pozemku, a celá!

A navíc Sofi opravdu pásla! Tento, pro mě velmi silný zážitek mě přesvědčil, že zkusit se Sofi ZVOP by možná nebylo tak úplně marné... Tak uvidíme, no. Dostat se k ovečkám a zároveň k někomu zkušenému, kdo se v této disciplíně vyzná, není úplně jednoduché. Ale jestli náhodou znáte někoho v okolí, dejte mi prosím vědět.

 ObrazekObrazekObrazekObrazekObrazek