Jdi na obsah Jdi na menu
 


Agility Horka potřetí

17. 3. 2009

Poslední závody agility seriálu O pohár Lovecké chaty byly tentokrát dvoudenní a připadly na víkend 14.-15.3. Sobotu jsme strávily se Sofi na malém plácku, já pilně trénujíc hody diskem, takže jsme do Horky vyrazily pouze v neděli. Na sobotu vyšlo krásné slunečné počasí, ovšem sluníčko svítilo asi i za neděli, takže celé nedělní dopoledne vytrvale pršelo a po zbytek dne zůstaly na obloze kvalitní mraky, jako vyprané v Pervolu Black Magic. V kryté hale nám to samozřejmě nevadilo, horší byla ta zima. Nejhorší na počasí ale bylo to, že se pejsci nemohli moc vyběhat, takže Sofi (a nejen ona) překypovala nadšením a energií, já (taky asi z toho počasí) byla nějaká nesvá a přistihla jsem se, že jsem poprvé a opravdově nervózní, což se samozřejmě projevilo.

Parkury stavěl a posuzoval Tomáš Glabazňa. Jeho parkury byly moc zajímavé (třeba látkový tunel pod áčkem), plné různých pastiček. Pro jednotlivé běhy měl připravené různé parkury, což bylo na jednu stranu dobře, ale kompletním přestavováním tratí se ztratilo plno času.... Ale správný agiliťák musí vydržet všechno

JUMP - Stáhnout psa hned po první překážce, rovinka ze dvou skoček, otočit psa o 180 stupňů a do tunelu - první čtyři překážky, žádný problém. Ale? Většině psů se nelíbila třetí skočka a bylo jedno, jestli jste udělali otočku na čelo nebo křížení, psům se prostě líbil tunel. Z nepochopitelného důvodu se na tomto místě disklo plno týmů, a my samozřejmě patřily mezi ně, výsledek z prvního běhu tedy DISK. Trať už si nepamatuju, ale Sofi doběhla moc pěkně.

ZKOUŠKA - Tady se nám osudná stala zeď, kde jsme skórovaly odmítačkou, mně vyletěla ruka a výsledkem byla druhá díra tunelu, než měla být, takže DISK. Odskočená zóna na áčku (kterou jsem si nepohlídala) a několikrát opakovaný špatný náběh do slalomu, kdy jsem chtěla za Sofi křížit (na treninku pohodička) už se nepočítaly. Na druhou stranu zóna na kladině a kruh krása.

OPEN - Tak nejzajímavější podle mě byl látkový tunel natažený pod áčkem. Začátek běhu super, ale potom trošku zaváhání z mé strany, když mi Sofi téměř vběhla do tunelu místo do slalomu. Sofi se ale otočila a pelášila ke slalomu, který krásně proběhla, ale moje nejistota se chtě nechtě musela přihlásit o slovo, a to nejdřív na kladinové zóně a potom na tom osudném tunelu. Sice jsem říkala tunel, ale nebyl to zdaleka jediný tunel poblíž - takže do třetice (všeho dobrého) DISK.

Výsledky

Co říci k celým nedělním závodům? Byla jsem upozorněna (snad v dobrém), že na parkuru vymýšlím nevymyslitelné kraviny, takže od přístě mám po svém kreativním vymýšlení nejlepší dráhy a bude mi přidělen osobní asistent na prohlídky (dle mého výběru).

Jinak teď budeme mít se Sofi malou závodní pauzu, takže snad budeme mít příležitost pokračovat v treninku, především zónovek, a nasbírat síly na další úspěchy, které na nás doufám čekají.